« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 23. 4. 2024.

Obavijest za roditelje i skrbnike
Autor: Mario Ivić, 24. 4. 2020.

Poštovani roditelji i skrbnici, drage učenice i učenici!

Obzirom da je provođenje nastave na daljinu od 14. travnja 2020. godine ušlo u razdoblje u kojem se još više vrednuje sudjelovanje i aktivnost u rješavanju zadataka koje vam dostavljaju vaše učiteljice i učitelji, slobodan sam skrenuti pozornost na sljedeće činjenice:

• u razdoblju od 18. ožujka do 9. travnja 2020. godine u predmetnoj nastavi od ukupno 204 učenica i učenika aktivnih sudionika bilo je 126 (61,76%), djelomično aktivnih (oni koji su zadatke i zadane aktivnosti izvršavali samo iz manjeg broja predmeta) bilo je 35 (17,16%), a manje aktivnih ili neaktivnih bilo je 45 (22,06%).
  • nakon 9. travnja razrednici su razgovarali s mnogim roditeljima i uputili ih na obveze koje njihova djeca nisu izvršila, pa se situacija djelomično promijenila, te je s danom 22. travnja situacija sljedeća: aktivnih 130 (63,73%), djelomično aktivnih 47 (23,53%) i manje aktivnih ili neaktivnih 30 (14,22%). Razrednici će i dalje kontinuirano kontaktirati roditelje učenika, a vas molimo za suradnju, kako bi ovu školsku godinu svi mogli uspješno završiti.

Uočavajući probleme u organizaciji radnog dana učenika (velika većina radi u kasnijem razdoblju, dostavljaju rješenja tek nakon višekratnog podsjećanja, ponekad i iza 21 sat, nerijetko subotom i nedjeljom, a pojedine učenice i učenici ne izvršavaju niti minimalnu uputu učiteljica i učitelja), u obostranoj želji za  postizanjem što boljeg uspjeha od ponedjeljka, 27. travnja 2020. godine nastava na daljinu organizirat će se na sljedeći način:

1. Od 9 do 12,10 sati održavat će se nastava u virtualnim učionicama prema redovnom rasporedu i to je razdoblje u kojem će učitelji dostavljati predmetne i projektne zadatke i biti na raspolaganju učenicima za suradnju i prema zamisli pojedinog nastavnog sata ostvarivati neposrednu komunikaciju.
  2. Od 12 do 14 sati učenici su slobodni za ručak, razgovore s ukućanima i igru.
  3. Od 14 do 17 sati učenici rješavaju zadatke koje su im poslali učiteljice i učitelji. U tom razdoblju možete dodatno uputiti pitanja i zamolbu za pojašnjenjem zadatka ili projekta.
  4. Iza 17 sati radnim danom učenice i učenici mogu upućivati pitanja i zamolbe za pojašnjenjem, ali će odgovor i uputu dobiti tek sljedeći dan, a ako je pitanje ili zamolba postavljena u petak, u ponedjeljak, jer su subota i nedjelja neradni dani. (Učiteljice i učitelji neće ih više pojedinačno pozivati i podsjećati ih na zadatke i/ili projekte koje trebaju završiti).
  5. Elementi vrednovanja za predmete nalaze se u Datotekama svakog predmeta, a uz objavu zadataka koji se vrednuje jasno će biti objavljeni i kriteriji za taj zadatak.
  6. Neaktivnost učenica i učenika nakon ovako postavljene organizacije rada pratit će razrednici, stručne službe i ravnatelj, te će se održavati virtualni sastanci s roditeljima neaktivnih učenica i učenika (uz prisustvo učenice/učenika) na temelju kojeg će se napraviti zapisnik i evidentirat će se neopravdani izostanci.

U nadi da će ovakva organizacija nastave na daljinu pomoći i učenicima i roditeljima, zahvaljujem se svim učenicama i učenicima koji su zadatke izvršavali na vrijeme, učiteljicama i učiteljima koji od 18. ožujka ove godine rade s vama i vašom djecom po cijele dane i želim da uz zajednički trud i vas roditelja uspješno ostvarimo nastavu na daljinu na način da svi budu zadovoljni.

S poštovanjem!                                                             RAVNATELJ

Mario Ivić

Preuzmi objavu